Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Zbarvení & Puberta & Váha

I. Zbarvení
"Maminka Haidy"
SILVERMITT - stříbrná s ponožkami
Jde o promísenou srst tmavých chlupů s bílými. Z názvu vyplývá, že k této koncentraci je vázaný znak "bílé ponožky". Proto neexistuje stříbrná fretka bez ponožek a bílé náprsenky.
  
 
 
"Tatínek Filípek"
BLAZE/BADGER - lysina/jezevčí pruh
Takzvaná "lysina" nebo "jezevčí pruh" je dlouhý bílý nebo krémový pruh začínající od čela, přecházející mezi ušima na krk a je možné, že až k ramenům. Pruh by měl být silný a zřetelný. Fretky s jezevčím pruhem musí mít na předních i zadních tlapkách bílé znaky - ponožky, nebo jen bílé prsty. Mohou mít také bílou náprsenku, nebo jen bílé skvrny na místě náprsenky a též bílé skvrnité břicho. Bílá kolena a špička ocasu jsou také akceptovatelné.
  
 
 
"No a já Art"
Vlastně ještě ani pořádně nevím.
Páníčci hledali miminko zbarvení ALBÍN, ale protože sameček zbarvení "albín", byl pro mojí maminku moc veliký, musela PET sehnat jiného samečka.
Ze začátku to vypadalo, že budu světle stříbrný - SILVER, byl jsem totiž nejsvětlejší z vrhu. Proto si mne také páníčkové vybrali! V době, kdy si mě nový páníčkové odváželi, jsem měl hlavičku zbarvení "ŠAMPAŇ" a tělíčko světle stříbrné.
A už za 4 dny to vypadalo, že budu zbarvení PANDA. Jenže, ve zbarvení "pandy" bych musel mít bílé tlapky a bílou hlavičku - což teda nemám, jsem spíše do žluta!!! Sem tam mám za hlavičkou kaňky a také kroužky kolem očí - tyto znaky jsou však povoleny.  
 
Tak uvidíme, co ze mě vyroste. Třeba se ještě vybarvím.  Budu rád za každou pomoc a radu.  
       
 
JSEM PANDA - stříbrná panda
Podle Leny jsem stříbrá panda.
Srst na těle mám stříbrné barvy a hlava je bílá až žlutá. Ideální je, když je bílá celá. Mám kaňky, jež jsou povoleny sem tam a kroužky kolem očí. Barva srsti těla musí začínat od ramen, aby mohla být fretka klasifikována, jako panda. Všechny čtyři tlapky jsou bílé až nad kotníky, bílá barva však nevystupuje výš než do dvou třetin délky tlapek.
Další znaky: Mohou se vyskytovat také bílá kolena a bílá špička ocasu.
Typ masky: Fretky Pandy by měly být bez masky. Povoleny jsou pouze kroužky kolem očí.
Barva očí a nosu: Nos musí být růžový nebo s lehkým T obrysem, oči v tónech karmínově červené.
  
 
II. Puberta
Puberta u fretek trvá cca od 6 měsíce do 1 roku.
 
Puberta bývá velmi bouřlivá, fretě zkouší vaší trpělivost.
To, co se fretě naučilo, jako by záhy zapomělo. Opět bude kousat, je drzé, opět bude chodit mimo záchodek aj.
V době puberty je nutné si fretěte všímat, hodně si s ním hrát. Příznakem je i to, že vás bude vyprovokovávat k hrám, např. tím, že vás neustále bude kousat do nohou, do toho nejbolivějšího místa  a v zápětí začne poskakovat a kvokat nadšením.
 
To, že se fretě stalo dospělým poznáte tak, že se opět začne chovat přítulně a bude se rád mazlit.
 
Musíte samozřejmě počítat s tím, že každé fretě je jiné povahy, zrovna tak jako lidé. Některá freťata pubertou proplují beze změn a v klidu, jiní se budou chovat tak, že někteří páníčkové toto jejich chování nevydrží a dávají je pryč .
 
Chce to se OBRNITa VYDRŽET, vždyť je to jen pár měsíců!!! Opravduto stojí zato.
 
 
III. Váha
U samců: se váha pohybuje od 1 kg do 2,7 kg, u mladých nekastrovaných je váha okolo 2 kg, u dospělých kastrovaných 1,5 kg
 
U samic: se váha pohybuje od 0,5 kg do 1,3 kg, u nekastrovaných 1,1 kg, u kastrovaných 0,8 kg
 
My fretky na zimu přibíváme na váze, je to proto, že se obalujeme vrstvou tuků, ale na jaře se zase tuků zbavujeme. 
 
Art:
6 týdnů - 348 g
11 týdnů - 902 g
18 týdnů - 1,40 kg
7 měsíc - 1,53 kg
TOPlist